RainbowMetalArt || Metal'i Sanat'a Dönüştürüyoruz
giriş
cart 0

İngiliz Tarzı Salon Dekorasyonu İçin 6 Fikir

İngiliz stili salon dekorasyonu için 6 fikir, renkli duvar kağıtları, klasik abajurlar, cam avize, metal vitrinler, motifli halılar ve ahşap oymalı koltuk takımları şeklinde ifade edilir. İngiliz tarzı salon dekorasyonu için 6 fikir uygulanarak, tüm detaylar ile uyumu yakalayan İngiliz stili bir oda ortaya çıkarılır. 

Metal tablo dekoratif duvar kağıdı

 

Renkli Duvar Kağıtları

Renkli duvar kağıdı, İngiliz stilinde dekorasyonu ön plana taşımak için kullanılan temel dekorasyon öğesidir. Duvar kağıtları özellikle yatak odası ve salon alanlarında tüm duvarları kaplayacak şekilde uygulanır. İngiliz tarzı dekorasyon için gemi, çiçek, renkli kuş ve kafes figürlerinin yer aldığı eskitme kahverengi, şarap, bej, sarı gibi renk tonlarının tercih edildiği duvar kağıtları ile klasik ve zarif bir görünüm yakalanır.

Klasik Abajur Modelleri

Klasik abajur tasarımları, İngiliz tarzı salon dekorasyonunun vazgeçilmez öğeleri arasında yer alan ve kumaş kaplama, ahşap sap bölümü ile tasarlanan aksesuarlardır. Klasik abajur modellerinin iskelet kısmı yeşil, sarı, mor, bej, beyaz veya motifli kumaşlar ile kaplanmış modelleri, salonda yer alan büfe ve salon dolapları üzerinde konumlandırılarak, klasik İngiliz dekoru ön plana çıkarılır. Ev dekoru planlamalarında bu abajurlar akşam saatlerinde loş ve sıcak bir aydınlatmadan faydalanılmasına olanak tanır.

Cam Avize Modelleri

Cam avize tasarımları, klasik İngiliz dekorasyonunu ön plana taşımak ve dekorasyonda yer alan klasik mobilyalar ile tam uyumu yakalamak amacıyla kullanılan aydınlatma aksesuarlarıdır. Bu avizelerde tasarım detayları ışık kaynağının parlak şekilde yansımasını sağlayan kristal taş parçaları ile hazırlanır. Kristal ve cam avizeler, duvar kağıdı kaplamları ile tam uyumu sağlarken, kristalin kırılarak yansıttığı renkli ışıklar ile kendilerine özgü bir stili ortaya koyarlar. Avizelerin iskelet bölümlerinde ise gold veya gümüş kaplama tercih edilir. Bu kaplama İngiliz stili minimal biblolar ile uyumu yakalar.

Dekotatif Metal Vitrinler

Dekoratif metal vitrin, İngiliz dekorasyonun vazgeçilmez parçaları arasında yer alan ve metal iskeletin gold renk ile kaplanması sonucunda elde edilen, duvar köşesine yerleştirilerek dekoru destekleyen tasarımlardır. İngiliz tarzı salon dekorasyonu için 6 fikir kapsamında, İngiliz dekorasyonunda bir salonun duvar köşesine eklenen eskitme model gold kaplama ve camlı vitrinlerin içerisine çay servis takımları konumlandırılarak, klasik İngiliz stili yansıtılır. Bu vitrinler aynı zamanda gold kaplama kristal avizeler ile takım şeklinde kullanılırlar.

Motifli Büyük Halı Modelleri

Motifli büyük halı tasarımları, İngiliz salon dekorasyonun vazgeçilmez parçaları arasında yer alan ve birden fazla rengin bir arada kullanıldığı, genel olarak çiçek motiflerini barındıran dekorasyon ürünleridir. Özellikle el dokuma halı modelleri İngiliz salon dekorasyonunda mobilyalar ile tam uyumu yakalayacak parçalardır. Ev dekorasyonu kapsamında açık renk ve köşeleri oyma model, klasik koltuk takımlarının hemen altında kullanılan mavi, yeşili beyaz, açık kahverengi, pembe gibi renk çeşitlerine yer veren çiçek motifli büyük halılar ile İngiliz stili çarpıcı şekilde ön plana taşınır.

Vintage, Oymalı Koltuk Takımları

Vintage, oymalı koltuk gurupları, İngiliz salon dekorasyonun star paçası olarak adlandırılan ve ağaç iskelet bölümlerinde birden farklı motifin oyma tekniği ile sergilendiği tasarımlardır. Bu klasik koltuk çeşitleri 3’lü ve tekli modelleri ile salon dekorasyonuna eklenirler. İngiliz tarzı salon dekorasyonu için 6 fikir kapsamında Döşeme kumaşları ve özellikle kumaş kaplama abajurlar modelleri aynı renk tonlarında tercih edilerek mükemmel uyum yakalanır.

Popüler Blog Yazıları

İsveç Usulü Mutluluk Formülü Lagom Nedir
peyami safa - raibowmetalart
HİERAPOLİS ANTİK KENTİ