RainbowMetalArt || Metal'i Sanat'a Dönüştürüyoruz
giriş
cart 0

Küçük Odaları Ferah Göstermek İçin 5 Tavsiye

Küçük odaları ferah göstermek için 5 öneri, gömme Led ışık, açık renk duvar boyası, büyük ayna modelleri, açık renk oturma gurupları, minimal kitaplık rafları olarak ifade edilir. Küçük odaları ferah göstermek için 5 tavsiye kapsamında, gün ışığının daha etkili şekilde yansıtıldığı ve daha enerjik, modern bir konseptin ön plana alındığı dekorasyon tipi uygulanır

Gömme LED Işık

Gömme LED aydınlatma, küçük odaları daha ferah ve geniş göstermek amacıyla tercih edilen, modern dekorasyon temasını yansıtan öğelerdir. Küçük metrekareli odalarda tavan dekorasyonu için köşe kartonpiyer altına uygulanan LED aydınlatmalar, daha ferah ve fresh bir görünümün elde edilmesi için kullanılır. Bu aydınlatma tiplerinde tercih edilen ışık rengi ise beyaz olarak tercih edilmelidir. Beyaz LED aydınlatmalar ve dekorasyonda kullanılan yeliş yapraklı salon bitkileri ile geniş ve modern tasarımlı bir oda görünümü elde edilir.

Açık Renk Duvar Boyası

Açık renk duvar boyaları, küçük odaları ferah göstermek için tercih edilen ve saten seçenekleri ile tazeleyici bir görünümü ortaya koyan dekor ürünleridir. İç tasarım planında metrekare açısından küçük odaları daha geniş göstermek amacı ile beyaz, buz beyazı, kum beji, açık şampanya, hasır gibi renk serilerinde olan saten veya silikon iç cephe boyaları tercih edilir. Bu renk duvarlar üzerine eklenen pastel renklere sahip veya yaprak figürleri ile hazırlanmış akrilik tablolar ile mükemmel uyum yakalanırken, gün ışığını en iyi şekilde yansıtarak, daha geniş görünen salonlar elde edilir.

Büyük Ayna Modelleri

Büyük ayna tasarımları, küçük odaları daha geniş göstermek amacıyla tercih edilen ve yansıma etkisi ile oda alanına derinlik katan aksesuarlardır. Özellikle beyaz renkli kalın çerçeveye sahip veya masif ahşap çerçeveli salon aynaları ile küçük mekanlarda derinlik oluşturularak, odalar olduğundan daha geniş şekilde gösterilir. Bu ayna modellerinin altında beyaz veya açık gri renkli L koltukların kullanılması ile açık renk kombinasyonu sağlanarak genişlik görünümü artırılır. Metal duvar dekorasyonu aksesuarları ise aynaların bulunduğu duvarın kaşı bölgesine asılmalıdır.

Açık Renkli Oturma Gurupları

Açık renkli oturma gurupları, küçük odaları daha aydınlık ve geniş göstermek amacıyla kullanılan ve ağırlıklı olarak taş rengi, açık beji buz mavisi, beyaz seçenekler ile tercih edilen mobilyalardır. Küçük bir odada kahverengi, siyah ve kırmız döşeme kumaşlı oturma guruplarının kullanımı halinde alan daha dar bir görünüme ulaştırılır. Küçük odaları ferah göstermek için 5 tavsiye kapsamda yer zemininden tasarruf sağlamak ve karmaşıklığı önleyerek alanı genişletmek için tek adet açık renk L koltuk ve iki adet tekli özel tasarım kotlu kullanımı önerilir.

Minimalist Kitaplık Rafları

Minimal kitap rafları, küçük odalarda açık renk duvarların daha fazla ön plana alınmasını sağlarken yeterli depolama alını vererek, alanı genişleten tasarımlardır. Küçük odaları daha geniş göstermek amacı ile rustik ve açık renkli duvara monte raflar veya parlak beyaz lake raflar tercih edilir. Küçük odaları ferah göstermek için 5 tavsiye kapsamında bu raflar üzerine eklenen açık renk seramik veya cam objeler ile gün ışığının yansıması sağlanarak daha büyük oda görünümüne ulaşılır.

 

Popüler Blog Yazıları

İsveç Usulü Mutluluk Formülü Lagom Nedir
peyami safa - raibowmetalart
HİERAPOLİS ANTİK KENTİ