RainbowMetalArt || Metal'i Sanat'a Dönüştürüyoruz
giriş
cart 0

Müstakil Evlerde Mutlaka Bulunması Gereken 5 Özellik

Müstakil evde olması gereken 5 özellik, düzenli ışıklandırılmış girişe, estetik görünümlü bir dış kapıya, fonksiyonel mutfak alanına, konforlu oturma guruplarına ve su geçirmez parkelere sahip olma şeklinde ifade edilir. Müstakil evlerde bulunması gereken 5 özellik ile ihtiyaçlar karşılanırken aynı anda dekor açısından şık bir görünüm ön plana alınır. 

Düzenli Ve Işıklandırılmış Giriş

Düzenli ve ışıklandırmalı giriş, müstakil bir evde bulunması gereken ve dekorasyon açısından estetik görünüm kadar güvenliği de sağlayan bir alandır. Müstakil evde country stil ön plana çıkarılacak ise ahşap yer kaplamanın tercih edildiği veranda girişi, modern stil yansıtılmak isteniyor ise parlak granit veya fayans model, geniş kare formlu taşlar ile döşenen bir zemin tercih edilir. Giriş verandasının her ile yanına uygulanan dekoratif ve metal materyalli dış ışıklandırma lambaları veya kapı üzerine eklenen sensörlü LED aydınlatma aksesuarları ile mükemmel giriş dekorasyonuna ulaşılır.

Estetik Görünümlü Dış Kapı

Estetik görünümde dış kapı, müstakil bir evde bulunması gereken ve dış cephenin moderni klasik, bohem, country dekorasyon stillerinden hangi ile tasarlanacağını belirleyen yapı öğesidir. Dış kapının iki kanatlı ve ahşap model ile tercih edilmesi halinde dış cephede country stil, yeşil, kırmızı, sarı gibi renklere sahip ahşap bir kapı ile bohem dekorasyon ön plana alınır. Modern stilli evlerde ise müstakil evlerde bulunması gereken 5 özellik kapsamınd, parlak lake veya açık renk çelik kapı modelleri kullanılarak hem hoş görünüm hem de güvenlik sağlanır. Klasik stilli dış cephe görünümü için açık renk ahşap görünümlü çelik kapılar veya kırsal alanda kırılmaz cam bölmelerine yer veren alüminyum kapı modelleri tercih edilir.

Fonksiyonel Mutfak Alanı

Fonksiyonel mutfak bölümü, müstakil bir evin olmazsa olmazı olarak sayılan ve yemek masası, iç mekan barbeküsü, granit tezgah alanı, ön bahçeye açılır sürgülü balkon kapıları gibi öğeleri içeren alandır. Müstakil evlerde bahçeden ve evin konforundan en iyi şekilde yararlanmak için ev dekorasyonu planlamasında, mutfak ortasında, granit bir havuz tezgah tercih edilir. Bu tezgah sayesinde yemek tarifi hazırlamak için ekstra alan elde edilirken, modern dekorasyon ön plana alınır. Bahçeye açılan sürgülü cam kapıların mutfakta kullanımı ile yaz aylarında bahçe alanına servis yapma kolaylaştırılarak, country mutfak dekorasyonu ön plana alınır. 

Konforlu Oturma Gurupları

Konforlu oturma takımları, müstakil evlerde kullanılması gereken mobilya seçenekleri arasında yer alan ve salon alanında spor, modern, vintage, counrty, İngiliz stili dekorasyon çeşitlerinin tümünü sergilemede temel olarak kullanılması gereken ev dekoru ürünleridir. İngiliz stil için ahşap oyma kol ve sırt iskeletine sahip olan geniş minderli koltuk takımları, modern dekorasyon için taş rengi ve geniş minderli L koltuklar, spor bir stil için renkli 2’li koltuklar tercih edilir. 

 

Su Geçirmez Parke Kaplamlar

Sudan etkilenmeyen parke kaplama, müstakil bir evde bulunması gereken ve özellikle veranda, banyo, mutfak zeminlerinde tercih edilen dekor ürünleridir. Müstakil evlerde doğa ile uyumlu bir dekorasyonun tercik edilmesi ve Urban Jungle tarzın ön plana alınması halinde açık renk parke kaplamalar evin her alanında kullanılır. Bu kapsamda banyo zeminime uygun sudan etkilenmeyen gri veya saman rengi ahşap parkeler ile seramik vazolarda yer alan bodur ağaç çeşitleri kullanılır. Müstakil evlerde bulunması gereken 5 özellik kapsamında aynı konsept evin veranda ve mutfak alanları uygulanır.

Popüler Blog Yazıları

İsveç Usulü Mutluluk Formülü Lagom Nedir
peyami safa - raibowmetalart
HİERAPOLİS ANTİK KENTİ