RainbowMetalArt || Metal'i Sanat'a Dönüştürüyoruz
giriş
cart 0

Ofis Dekorasyonunda Önem Vermeniz Gereken 6 Tavsiye

Ofis Dekorasyonunda önem verilmesi gereken 6 öneri, açık renk zemin döşemesi, parkeler uygun süpürgelik, konforlu mobilya modelleri, yer kaplamayan 2’li koltuk, metal tasarımlı aydınlatma gibi öğeleri kullanmak olarak ifade edilir. Ofis dekorasyonunda önem vermeniz gereken 6 tavsiye ile kurumsal yapıyı ön plana taşıyan, şık bir tema yaratabilirsiniz.

 

Açık Renk Zemin Döşemesi

Açık renk zemin döşeme, ofis dekorasyonunda önem gösterilmesi gereken ve geniş alan görünümün elde edilmesi için uygulanması gereken işlemdir. Ofis alanında çalışanların daha ferah ve enerjisi yüksek bir iç tasarım alanında vakit geçirmeleri amacıyla zemin döşemesinde gri, Saroz meşe, Uludağ meşe, nemrut ladin gibi açık renk serilerinde parkelerin kullanılması gerekir. Bu parke çeşitleri aynı zamanda ofiste kullanılan mobilya seçeneklerinin ön plana çıkarılmasını sağlarken, daha kurumsal bir dekorasyonun yansıtılmasına imkan tanırlar.

Parkelere Uygun Süpürgelikler

Parkeye uyumlu süpürgelik, ofis dekorasyonunda bütünlüğü sağlamak amacı ile tercih edilmesi gereken aksesuardır. Süpürgelik detay bir ayrıntı olmasına rağmen, tüm ofis dekorasyonun kaliteli ve modern görünüm ile yansıtılmasında rol oynar. Açık renk mobilyaların ve parke seçeneklerinin yer aldığı modern ofislerde ve ev dekorasyonu planlarında parke ile tam uyumlu doku ve renkte süpürgelik seçimi yapılmalıdır. Klasik ofis dekorasyonlarında yer alan ceviz renkli çalışma masaları ve arşiv dolapları ile uyum sağlamak amacıyla ise koyu renkli ahşap materyade süpürgelikler ile dekor tamamlanmalıdır.

Konforlu Mobilya Modelleri

Konforlu mobilya tasarımları, ofis dekorasyonunun doğru şekilde yapılması için gerekli olan şartları sağlayan ve arşivleme alanını genişletmeye imkan sunan seçeneklerdir. Konforlu mobilya tasarımları kapsamında faklı ebatlarda bilgisayar ekranlarından oluşan iş istasyonlarını konumlandırmaya imkan sunan, çalışma masaları ve dosya saklama imkanı sunana dekoratif, dikey modelleri dolaplar tercih edilmelidir.

Ofis dekorasyonunda önem vermeniz gereken 6 tavsiye kapsamında, modern dekorasyon için mdf veya parlak lake beyaz masa ve dolaplar, klasik bir ofis dekorasyonu için ise ceviz renkli duvara monte raflar ve çekmeceli masa seçenekleri tercih edilir.

Yer Kaplamayan İkili Koltuk Kullanımı

Yer kaplamayan 2’li koltuk kullanmak, ofis dekorasyonunda yerden tasarruf etmeye ve misafirleri yeterli alanda ağırlamaya imkan sunan seçimi beraberinde getirir. Tercih edilen ikili koltuk modelleri modern detayları yansıtmak ve kurumsal bir dekorasyonu ön plana almak amacı ile döşeme minderleri kare ve geniş formlu olan modellerden tercih edilmelidir. Bu koltukların her iki yanına eklenen yeşil bitkiler ile ofis alanında etkili bir modern dekorasyon yaratılır.

Ergonomik Toplantı Masası Kullanımı

Ergonomik toplantı masası kullanmak, özellikle yer açısından kısıtlı olan ofislerde tercih edilirken, yerden tasarruf sağlayabilmeye imkan tanır. Küçük metrekareli ofisler için özel tasarlanan, tek hamle ile dolap içene saklanabilen ve ya duvara monte yöntemi ile açılır kapanır hale getirilen şık toplantı masaları ile dekorasyonda ihtiyaçlar karşılanır.

Metal Tasarımlı Aydınlatma Kullanımı

Metal model aydınlatma kullanımı, ofis dekorasyonunda kurumsal öğeleri bir adım öne taşırken ve gri ahşap çalışma masaları, açık duvar renkleri ile tam uyumu yakalamaya imkan sunar. Modern ofis dekorasyonunda önem vermeniz gereken 6 tavsiye kapsamında, özellikle açık renk parke ve sudan etkilenmeyen parke çeşitleri, gri 2’li modern çizgili ofis koltukları ve metal iskeletli raflar ile aynı anda tercih edilen siyah, gri, parlak metal tasarımlı avizeler kullanılır.

Popüler Blog Yazıları

İsveç Usulü Mutluluk Formülü Lagom Nedir
peyami safa - raibowmetalart
HİERAPOLİS ANTİK KENTİ